Ningbo Haijiang Machinery Co.,Ltd. sales@china-haijiang.com 86-574-88233242
Szczegóły produktu
Nazwa handlowa: Haijiang
Orzecznictwo: CE,ISO9001
Model Number: HJF240
Warunki płatności i wysyłki
Minimum Order Quantity: 1 SET
Cena: USD25000
Packaging Details: Standard Export Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 30 SETS Per Month
Mould Insert: |
SKD61 |
Material: |
Stainless Steel |
Controlsystem: |
PLC Touch Screen |
Hs Code: |
8477101090 |
Pump Motor Power: |
18.5kw |
Mould Corepulling System: |
Hydraulic |
Machine Tonnage: |
200T |
Toggle Stroke: |
490mm |
Mould Insert: |
SKD61 |
Material: |
Stainless Steel |
Controlsystem: |
PLC Touch Screen |
Hs Code: |
8477101090 |
Pump Motor Power: |
18.5kw |
Mould Corepulling System: |
Hydraulic |
Machine Tonnage: |
200T |
Toggle Stroke: |
490mm |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Machine Heater Power | 18.5 kW |
| Pump Motor Power | 18.5 kW |
| Mould Corepulling System | Hydraulic |
| Control System | PLC Touch Screen |
| Machine Type | Automatic |
| Mould Insert | SKD61 |
| Toggle Stroke | 490 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Filling Speed | 100-200 ml/min |
| Operating Temperature | 5°C - 40°C |
| Voltage Options | 220V / 380V |